Laboratuvar

Veteriner klinikleri, evcil hayvanların tedavi sürecinde çok önemli merkezlerdir. Bununla beraber kliniklerinin gerek kendi bünyelerindeki gerek anlaşmalı olduğu laboratuvarlar çok büyük önem teşkil etmektedir. Bunun temel nedeni teşhis aşamasında veteriner hekimin sağ kolu olmalarıdır. Laboratuvarlar özellikle teşhis edilemeyen hastalıklar için ışık kaynağı olmaktadır. Bu nedenle doğru veteriner ve doğru laboratuvar tetkikleri ile teşhise daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Evcil hayvanlar dönem dönem bazı rahatsızlıklar geçirmektedirler. Sahipleri olarak devamlı gözünüzün üstlerinde olması önemlidir. Bazen basit bir üşütme olan bu hastalık bazen ciddi bir dahiliye sıkıntısını işaret ediyor olabilir.  Bu süreçte yanınızda olacak bir ekibe ihtiyacınız varsa, Edremit Veteriner Kliniği olarak elimizden geleni yapamaya hazırız.

Veteriner Kliniklerinde Laboratuvar Var mı?

Bazı kliniklerin kendi bünyelerinde laboratuvarları bulunmaktadır. Daha kapsamlı, araştırma laboratuvarları kliniklerle anlaşma yaprak çalışmaktadırlar. Veterineriniz yapılması gereken laboratuvar tetkiklerine karar verip sizi yönlendirecektir.Basit bir el muayenesi veyahut röntgenle görülemeyen durumlar, yapılan testlerle görülebilmektedir.

Veteriner Hekimler Laboratuvarları Ne Zaman Kullanır?

Laboratuvarlar çoğunlukla muayene ile teşhis konulamadığında kullanılmaktadır. Uzmanlar hastalarının bilhassa iç hastalıkları sorunlarında laboratuvar tetkiklerine başvurmayı uygun bulurlar. Bunun temel nedeni attıkları adımların doğru olduğundan emin olmaktır.

Veteriner Kliniği Laboratuvarı İle Hastane Laboratuvarı Aynı mı?

İnsan doğası, hayvan doğasından oldukça farklıdır. Bu nedenle ölçüm yapılan araç gereçler de bir o kadar değişkenlik göstermektedir. Hastalanan evcil hayvanların tahlillerinin hastane laboratuvarlarında yapılması söz konusu değildir.

Evcil Hayvan Tedavisinde Laboratuvarın Önemi

Evcil hayvanlar ne yazık ki insanlar kadar şanslı değildir. Sıkıntılarını dile getirememeleri sahiplerinin daha temkinli olmasını gerektirmektedir. Bu nedenle olabildiğince detaylı araştırmalar yapılması son derece önemlidir. Laboratuvarlar, basit hastalıklar için olmasa da büyük hastalıklar için gerekmektedir. İç organ rahatsızlıkları, enfeksiyonlar, kanser gibi olumsuz durumlarda laboratuvarlar hayati öneme sahiptir. Edremit Veteriner Kliniği olarak evcil hayvanlarınızın bütün bu süreçte eksizksiz tedavi görmesini isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. 

Kliniğimizde bulunan Cihazlar ile Tam Kan,Kan serum Biyokimyası,Kan gazı gibi önemli cihazlara sahibiz.